Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie fotograficznym HISTORYCZNE MIEJSCA KATOWIC WIDZIANE DZISIAJ, zorganizowanym przez Fundację ACONSS we współpracy z WROTKA Katowice. Otrzymaliśmy wiele ciekawych i oryginalnych prac, które pokazały, jak różnorodne i piękne są historyczne miejsca w centrum Katowic. Po trudnym procesie oceny jury wyłoniło następujących laureatów:

  • I miejsce: Anna K. z Chorzowa za zdjęcie Plebiscytowa. Jury doceniło kompozycję, kolorystykę i nastrojowość zdjęcia, które ukazuje kontrast między zabytkową architekturą a nowoczesnymi elementami.
  • II miejsce: Paweł N. z Katowic za zdjęcie Trzy Powstania. Jury uznało, że zdjęcie Pawła jest bardzo dynamiczne i kreatywne, a także dobrze oddaje charakterystyczny kształt i znaczenie tego obiektu dla Katowic.
  • III miejsce: Beata O. z Mysłowic za zdjęcie Kościół św. Michała Archanioła. Jury podkreśliło, że zdjęcie jest bardzo estetyczne i harmonijne, a także pokazuje piękno i historię tego zabytkowego kościoła.

Gratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali, która odbyła się 10 października 2023 r. o godzinie 18:00 w siedzibie Fundacji ACONSS w Katowicach przy ul. Andrzeja 11. Tam też są wystawione prace Zwycięzców.