Fundacja ACONSS, wraz z Miejska Biblioteka Publiczną w Katowicach i Miastem Katowice, zapraszają wszystkich miłośników literatury na spotkanie literackie z pisarzem Marianem Noconiem, autorem popularnej i nagradzanej trylogii “SETON”, który przeniesie uczestników w inny wymiar. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 09 listopada 2023 r. o godzinie 17:00 w Bibliotece Miejskiej Filia nr 25 w Katowicach przy ulicy B. Chrobrego 2 na os. Tysiąclecia.

Turystyka literacka to forma turystyki kulturowej, która polega na odwiedzaniu miejsc związanych z literaturą i jej twórcami.

Marian Nocoń to katowicki pisarz, który w swoich powieściach łączy elementy sensacji, przygody i historii w thrillerowych historiach. Jego książka “Niezabliźniona nić” stała się kanwą produktu turystycznego w Baranowie Sandomierskim, opartego na zasadach turystyki literackiej.  Współczesna akcja na renesansowym zamku przekuta w intrygującą grę. Co jeszcze ma w zanadrzu nowatorski autor?

Spotkanie z pisarzem będzie okazją do poznania jego realizacji turystyki literackiej, ale też twórczości idealnie nadającej się do rozwoju takiej literackiej przestrzeni, zadania mu pytań i uzyskania autografu. Będzie też możliwość zakupu książek z trylogii “SETON”.

Zapraszamy na to niepowtarzalne spotkanie, które połączy turystykę literacką z pisarstwem Mariana Noconia. Nie przegap tej szansy i zarezerwuj sobie czas już dziś! Więcej informacji na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach” https://mbp.katowice.pl/kalendarium/14853/turystyka-literacka-zwiazana-z-pisarstwem-mariana-noconia.