Podejmij wyzwanie

Znajdź skarb!

Zamień zwiedzanie zamku w interaktywną przygodę

Rozwiąż łamigłówki ukryte na zamkowych terenach i znajdź ukryty skarb

Odkryj tajemnice zamkowych terenów

Zagraj i poznaj zamek w Baranowie Sandomierskim w unikatowy sposób

Rywalizuj i zbieraj specjalne odznaki

Dołącz do tysięcy odkrywców z całej Polski, zbieraj punkty i zdobywaj odznaki PTTK

Porównaj fakty z fikcją literacką

Sprawdź co się działo na książkowych kartach i zamkowym terenie, oraz jak potoczyły się losy bohatera

Zamek oczyma bohatera

Gra terenowa

Dla każdego

Turystów i poszukiwaczy szukających wyzwania

Rodzin z dziećmi lubiących wspólną rozrywkę

Grup szkolnych chcących dotknąć historii

Czytających, pragnących podróżować wraz z książką

Jak działają Questy – gry terenowe?

QUESTY – Wyprawy Odkrywców (z ang. quest – zadanie, zagadka) to gry terenowe polegające na poszukiwaniu skarbów.

Podstawą zabawy jest wędrówka trasą questu w terenie. Może to być spacer po miejscowości, jazda rowerem przez las, spływ rzeką czy zwiedzanie muzeum.

Czytając wierszowane wskazówki, uczestnik podąża questem w terenie i poznaje sekrety danego miejsca. Na końcu drogi na odkrywców czeka „skarb” – pojemnik finałowy, a w nim pamiątkowa pieczątka i Księga Questu. Odcisk pieczęci i wpis do Księgi potwierdzają przebycie trasy.

Questy można przemierzać z ulotką papierową wydrukowaną z portalu www.questy.org.pl lub z pobraną aplikacją mobilną „Questy – Wyprawy Odkrywców” (dostępną bezpłatnie dla systemu Android i iOS).

Źródło: Fundacja Mapa Pasji

Opis gry „Zamek oczyma bohatera”

Początek wyprawy

Przed bramą do zespołu zamkowo-parkowego
GPS: 50.500798, 21.533360

Długość trasy

1,5 km | Quest w pętli

}

Czas przejścia

1 godzina

Tematyka gry

„Zamek oczyma bohatera” To niecodzienna gra terenowa. Oprócz przyjemności z samego grania, łączy ona w sobie przygodę, sposobność do odkrywania i porównywania fikcji literackiej z zamkową rzeczywistością, stąpanie po ścieżkach bohatera książki, a także możliwość przeżywania doznań literackich w otoczeniu zamkowego Parku. Pomniki tego zabytkowego parku przyrody stanowią ostatni skrawek Puszczy Sandomierskiej. To dobra okazja do poznania „Małego Wawelu”, będącego renesansowym Zamkiem w Baranowie Sandomierskim. Sama gra, jako quest stanowi wartościową rozrywkę edukacyjną, opartą na poszukiwaniu miejsca kryjącego nagrody. Wpierw trzeba jednak rozwiązać zagadki i postawione zadania na wyznaczonej trasie, które w wierszowanej formie są w Karcie gry. Dzięki wędrówce trasą zabytkowego parku zamkowego poznasz narrację gry, zestawiając otaczającej Cię rzeczywistość z fikcją literacką. Możesz przy tym stworzyć swój świat porównań i refleksji między nimi, jako indywidualną warstwę doznań. Doznań, za którymi podążają turyści z różnych stron świata. Okrywając na końcu skarb, zdobędziesz zarazem punkty do odznaki PTTK oraz możliwość otrzymania egzemplarza książkowego thrillera pt. „Zamek splątany setonem”, będącego kanwą tej gry. Tej limitowanej książki nie można nigdzie kupić, a jedynie zdobyć ją w tej grze. Kiedy będziesz się cieszyć tym wszystkim, jest jeszcze do zwiedzenia Zamek, który stoi w samym centrum otaczającej go trasy questu. Swymi wrażeniami możesz podzielić się wrażeniami z bliskimi i znajomymi, których zabierz też ze sobą. Kto lubi rywalizować z innymi questowiczami sprawdzi swe wyniki w ogólnopolskim rankingu. Teraz wystarczy się tylko zarejestrować klikając przycisk „Zagraj w quest” i zaplanować podróż.

~

Bezpieczna strona naszego Partnera

Wejdź do gry!

Zagraj w „Zamek oczyma bohatera”

 

Kilka słów o odznakach i współzawodnictwie

Podobają Ci się questy? Podejmij wyzwanie i zdobywaj odznaki PTTK – Questy Wyprawy Odkrywców. Pierwszy stopień – odznakę „popularną” –otrzymasz już za ukończenie 5 questów. Aby zdobyć najwyższy stopień odznaki („dużą złotą”) trzeba ukończyć 500 questów w całej Polsce, w tym questy wodne. Do dzieła!

~

Bezpieczna strona naszego Partnera

Na mocy porozumienia o współpracy zawartego w listopadzie 2019 roku z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym ustanowiona została ogólnopolska Odznaka PTTK Questy – Wyprawy Odkrywców.

O jej przyznanie może ubiegać się każdy turysta posiadający konto w serwisie questy.com.pl, który spełnił określone w regulaminie wymagania.

Źródło: Fundacja Mapa Pasji

Przydatne informacje

Aktualności

Spotkanie kulturalne w ramach wydarzeń kulturalnych Fundacji ACONSS

Nowa forma turystyki literackiej na spotkaniu z jej twórcą.

Drodzy Beneficjencie. Na gorąco dzielimy się z Tobą i z Czytelnikami naszymi refleksjami z...

REKORD FREKWENCJI

Wraz z powiewami wiosennej bryzy do ciekawych obiektów historycznych przybywa coraz więcej...
gra terenowa Zamek oczyma bohatera

ZAMEK OCZYMA BOHATERA

Szósty grudzień to też radosny dzień dla naszego Zespołu ACONSS - Fundacji promowania historii,...

Oceny i recenzje gry

Treść w przygotowaniu

Ważne linki

Treść w przygotowaniu

Podziękowania i wsparcie

Projekt gry terenowej w formie questu – Zamek oczyma bohatera mógł powstać i rozwijać się dzięki finansowemu wsparciu poprzez fundację ARP. Serdecznie dziękujemy!

Gra powstaje dzięki zespołowi Fundacja Mapa Pasji

Dorzuć swoją cegiełkę