Fundacja Aconss

Wydarzenia

Wydarzenia wybrane – rok 2020

 

Pomimo trwającej pandemii koronawirusa, w 2020 roku fundacja Aconss zorganizowała kilka imprez z zachowaniem przepisów i obostrzeń obowiązujących w całym kraju. Przedstawiamy najciekawsze z naszych ostatnich inicjatyw.

Umów się na rolki z Moniuszką!

Bezpłatne warsztaty doskonalenia jazdy na łyżworolkach.

W warsztatach mogły uczestniczyć dzieci pod nadzorem opiekunów, jak również dorośli którzy chcieli podnieść umiejętności w jeździe na łyżworolkach.

Podczas zajęć prowadzonych przez naszych wolontariuszy – instruktorów jazdy na rolkach, z uwagi na chęć popularyzacji muzyki klasyków polskich – z wystawionych głośników odtwarzane były utwory Stanisława Moniuszki, takie jak – pieśni, muzyka operowa, muzyka baletowa, arie itp.

Pod koniec zajęć, wśród uczestników przeprowadzone zostały konkursy ze znajomości prezentowanych utworów Stanisława Moniuszki. Zwycięzcy otrzymali nagrody i upominki. Na zakończenie zajęć instruktorzy prowadzący zajęcia prezentowali grupowy pokaz swoich umiejętności jazdy wyczynowej na łyżworolkach.

Konkurs czytelniczy

W sierpniu 2020 roku fundacja Aconss zorganizowała konkurs czytelniczy na platformie Facebook. Konkurs miał na celu popularyzację czytelnictwa wśród młodzieży i dorosłych, oraz znajomości jednego z najpiękniejszych polskich zabytków – zamku w Baranowie Sandomierskim. Właśnie w tym zamku śląski pisarz – Marian Andrzej Nocoń umieścił akcję swojego najnowszego thrillera historycznego.

Dwie osoby, które zwyciężyły w konkursie zostały wyróżnione i otrzymały nagrody książkowe.

Historia mojego ogrodu

Konkurs fotograficzny fundacji Aconss.

To kolejne wydarzenie, zaplanowane przez fundację Aconss. Konkurs odbył się w przedziale od sierpnia do września. Został skierowany do działkowców Rodzinnych Ogródków Działkowych im. T. Kościuszki w Katowicach.