Tu skarb twój” to nadchodzące w 23 października br. o godzinie 11.00 wydarzenie kulturalno-historyczne w pilotażowej formie gry terenowej – biegnącej śródmieściem Katowic.

Quest, bo taką formę ma gra, rozpocznie się w Parku im. T. Kościuszki.

Gra  jest skierowana tym razem do katowickich dzieci starszych (kl. VI-VIII) i seniorów, którzy wcześniej zgłoszą chęć swojego uczestnictwa (mailowo na adres: wydarzenia.aconss@gmail.com ) w terminie do 21.10.2022 r.. Wymagane jest potwierdzenie uczestnictwa przez Organizatora.

Uczestnikom przyda się otwarta głowa w rozwiązywaniu postawionych zadań na trasie gry – biegnącej chodnikami Katowic, przez ważne historycznie miejsca – związane z odzyskiwaniem polskości przez Katowice w latach 1919 -22.

Odgadując dzięki temu hasło, uczestnicy będą mogli dotrzeć do ukrytego „skarbu” gry. Tym sposobem, uczniowie katowickich szkół oraz tutejsi seniorzy, którzy razem i z osobna, będą mogli poznać, bądź przypomnieć fakty z historii zdobywania polskości Katowic.

Jako katowicka fundacja ACONSS– zajmująca się promocją historii, kultury oraz zabytków w Polsce, jesteśmy inicjatorem i zarazem organizatorem tego lokalnego wydarzenia. To pilotażowe zadanie kulturalne, jest częścią rozwojowego projektu społecznego o tej samej nazwie.

Zapraszając do udziału, życzymy dobrej zabawy!

Zarząd Fundacji ACONSS.