Uchylamy kolejny rąbek tajemnicy z przygotowywanej dla szerokiej publiczności gry terenowej pt. ZAMEK OCZYMA BOHATERA. Jest nim specjalna nagroda dla przyszłych uczestników tego questu. Przygotowujemy bowiem, oprócz zagadek i skarbu do odnalezienia, jeszcze jedną atrakcję.

Właśnie dotarła do naszej siedziby, jeszcze ciepła, przesyłka dodruku specjalnego wydania książki „Zamek splątany setonem”. To limitowany nakład książki dostępnej jedynie jako nagroda dla pierwszych paruset uczestników tego questu. Skoro będzie nagrodą, to znaczy można ją otrzymać nieodpłatnie po dotarciu do skarbu – rozwiązując po trasie zagadki i zadania.

Kosztowny dodruk stał się możliwy dzięki przyznanej naszej Fundacji ACONSS pomocy finansowej przez Fundację Agencji Rozwoju Przemysłu z Warszawy.

Po pierwsze jest to wydanie specjalne, niedostępne na rynku księgarskim i zrealizowane przez naszą Fundację jako Wydawcę.

Po drugie, w dużej mierze jej współczesna akcja biegnie na terenie Zamku i jego zabytkowego parku w Baranowie Sandomierskim.

Po trzecie nasze Fundacje postanowiły specjalnie dodrukować ją dla przyszłych uczestników tej gry – questu. Po to, by mogła być nietuzinkową nagrodą i pamiątką z uczestnictwa w grze.

Po czwarte, według naszego zamysłu, umożliwić uczestnikom sposobność do dodatkowych doznań. Doznań porównawczych rzeczywistości z fikcja literacką. Takiej swoistej autooceny połączenia historycznego obiektu ze współcześnie nakreślona akcją. Można chodzić ścieżkami bohatera literackiego stąpając po twardym gruncie terenów zamkowych. Otrzymać doznania i refleksje, które będą niepowtarzalne.

 To zarazem dodatkowa przestrzeń zachęcająca do turystyki literackiej. Bo jak widać ta książka jest mocno powiązana z Zamkiem w Baranowie Sandomierskim, niczym taśma opatrunkowa setonu. A quest z kolei z oboma tworząc kolejną atrakcję. Jednym słowem „4 w 1”.